Paylaşmak Güzeldir

4 Temmuz 2008 Cuma

6 HAFTADA KALÇA VE BASENDEKİ YAĞLARI ERİTEN SÜPER DİYET

Özellikle Türk kadınlarının, en büyük sorunlarından bir tanesi, kalça ve basenlerde biriken ve çirkin bir görüntü yaratan, yağlardır. Kontrolsüz yemek yemek, hareketsiz bir yaşantı ve peş peşe doğurulan çocuklar bu yağlar için yeterde artar bir sebeptir. Peki bu kalça ve basendeki yağlardan kurtulmak için ne yapmalı ? Tabiki diyet ve egzersiz. Bu yazımızda 6 hafta gibi kısa bir sürede kalçalarınızı forma sokacak ve sizlerin yüzünü güldürecek süper bir diyetimiz var.
Kahvaltı:
Bir porsiyon hazırladığınız müsli, bir fincan süt ve dilimlenmiş yarım dilim muz. (Bu diyetin en önemli öğesi sabah özel olarak hazırlayacağınız müslidir. Tarifi yazının sonunda verilmiştir.)
Ara Öğün :
Saat 11.00'de bir elma.
Öğle:
Bir porsiyon müsli ve yarım muz.
2. Ara Öğün :
Öğleden sonra; Bir avuç kuru üzüm.
Akşam: Meyveyle birlikte temel gıdalar
Yatmadan önce:
Bir portakal, elma, kayısı, iki kurutulmuş erik veya bir mango.
* Peki Sabah kahvaltısında yiyeceğiniz müsliyi nasıl hazılayacağınızı biliyor msunuz ? Eğer cevabınız hyır ise biz size bir öneride bulunalım.
GEREKLİ MALZEMELER :
2 fincan yulaf tanesi, 2 fincan kırılmış fındık, 1 fincan buğday, 1 fincan çekirdeksiz kuru üzüm, 1 fincan ayçiçek tohumu, 1 fincan badem, 1 fincan ince kıyılmış kuru kayısı gerekiyor.
HAZIRLANIŞI :
Malzemeleri karıştırıp, blenderdan geçirdikten sonra, hazırladığınız karışımı tam 12 porsiyon olacak şekilde eşit parçalara ayırın. Her porsiyonda karışımı bir bardak diyet soğuk süt ilave ederek tükettiğinizde, diyetin önemli bir katkısını göreceksiniz.
Tepkiler:

3 yorum: