Paylaşmak Güzeldir

29 Kasım 2008 Cumartesi

DR ENDER SARAÇTAN ERKEKLERE ADAÇAYI UYARISI

Dr Ender Saraç, bizleri, sağlıklı ve doğal beslenme konusunda bilgilendirirken, bazı konularda da uyarmayı ihmal etmiyor. Bu seferki uyarı, erkekler için.
Adaçayı pek çok derde deva bir bitki. Ama erkekler Günde 2 fincandan fazla içmemeli. Neden mi? Dr Ender Saraçın ağzından dinleyelim.

* Dr. Ender Saraç, adaçayında doğal östrojene (Kadınlık hormonu) yakın, bileşikler olduğunu hatırlatıp, erkekleri bu çaydan günde 2 fincandan fazla, tüketmemeleri konusunda uyardı. Saraç, yanlış hazırlandığında çayların olumsuz etkisinin ortaya çıkabileceğine dikkat çekerek 'Adaçayı kaynatılmaz. Haşlama ya da demleme şeklinde hazırlanır. İki, en fazla üç dakika kaynar su içinde kalırsa o zaman yararlı maddelerini verir. Daha fazla kaynatılırsa acı bir tad oluşur. Bu da bitkinin zararlı maddeler verdiğini gösterir. ' Saraç, çayların hijyenik ambalajlarda, ruhsatlı olmasına dikkat edilmesi gerektiğini belirterek 'Bunlara dikkat edilmezse yeterince randıman alınmayabilir, farkında olmadan böcek ilacı bulaşmış, toksitli çaylar içmiş olabilirsiniz' dedi.

Tepkiler:

2 yorum:

Cansabbah Mirza dedi ki...

Selamun Aleykum Hocam Bilmiyordum Evde Hastaydim Annem gil Gunde 5-6 tane Ada cayi icirdi Sonradan kendime gelince arkdaslar soyledi de Hadim eder diye icmesek duzelir mi bunu merak ediyorum ne yapmam gerkiyor bilginizi esirgemediniz icin tesekkur ederim

Can Burak Mirza


536 815 29 43 (Bi sekilde iltibat kurmamiz mumkunse hocam )

Cansabbah Mirza dedi ki...

Selamun Aleykum Hocam Ben Hastaydim annem gil bana gunde 5-6 bardak Ada cayi icirdiler Erkek Olarak hadim olmaktan korkuyorum ne yapmam gerekiyor hocam Bilgilerinizi paylastiginiz icin tesekkur ederim

Can Burak Mirza

536 815 29 43 (Hocam Iltibat a gecmemiz mumkunse sevinirim )