Paylaşmak Güzeldir

28 Mayıs 2010 Cuma

ÇAM TEREBENTİN


Çam terebentin Yağının Faydaları:
* Solunum sıkıntısı, bel soğukluğu, idarar yolu enfeksiyonları, Astım, şeker, romatizma tedavisinde ve grip döneminde bağışıklık sistemini güçlendirerek , vücudun dirençli tutulmasını sağlar.
* Hemoroite faydalıdır.
* Saç dökülmesine ve kepeğe karşı kullanılır.
* İştah açıcı, süt arttırıcı, regl söktürücü olarak kullanılır.
* Kılcal damarları uyararak kan dolaşımını düzenler.
Kullanışı ve dozu: Bir çağ bardağı suya 4 damla damlatılarak günde 3 defa alınır. Egzama, kuru cilde ve saça masaj yaparak uygulanır. Saç diplerine friksiyon şeklinde kullanılır. Sinüzit için sabah akşam burna 1-2 damla damlatılır. Ayrıca cilde masaj yapılarak kullanılır.
Saç Bakımı - Yağlı ve Cansız Saçlar İçin Portakal yağı, Çam Terebentin esansı. Defne uçucu yağı Biberiye yağı Mersin yağı Papatya yağı Karıştırılıp saç diplerine ve saça yedirilir. İstenildiği kadar bekletilip yıkanır. Saçdiplerinde bit ve sirke oluşumunu önler. Haftada iki kez uygulanabilir.
Saçlar için susam, fındık, ceviz ve badem yağıyla birlikte saça friksiyon yapılarak kullanılır. 200 ml. şampuan şişesine 25 damla konularak şampuanla birlikte kullanılabilir. Bazı yağlar olmaksızın tek başına kesinlikle kullanılmamalıdır. Gözle temas ettirilmemelidir.
ÇAM TEREBENTİNİN FAYDALARI,ÇAM TEREBENTİN KULLANIMI,
Tepkiler:

0 yorum: