Paylaşmak Güzeldir

28 Haziran 2010 Pazartesi

CİNSELLİĞİN FAYDALARI


Düzenli bir cinsel hayat, hem kadın açısından,hem de erkek açısından, sağlıklı ve ruhsal dengeli olmaları açısından, olmazsa olmaz bir konu. Düzenli bir cinsel hayattın nimetlerinden erkeler kadar kadınların da yararlanması gerekmekte. Yapılan araştırmalara göre; Cinsel hayatı düzenli olan kadınların güzel ve sağlıklı kaldıkları belirlendi.
Güzel ve çekici olmak, kalabilmek için sadece kozmetik ürünlerin yararlı ve faydalı olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz! Amerika’da 3500 kadın üzerinde yapılan araştırmalara göre, cinsel yaşamları düzenli olan, uzun süre seks yapan kadınların güzel kaldığını ortaya çıkarttı.
Mutluluk hormonu salgılanıyor :Seks sırasında kasların çalışması, kan basıncının artması ve mutluluk hormonunun aşırı derecede salgılanması kalıcı güzellikte önemli rol oynuyor. Haftada 3 defa cinsellik yaşayan kadınlar, en az 10 yaş daha genç ve güzel görünüyorlar.
Stresi de önlüyor :İyi ve düzenli bir cinsel hayatın beyine katkısıda büyük. Bunun sebebi ise beynin cinsel ilişki sırasında daha çok çalışması. Üstelik seksle birlikte başağrısı, stres gibi sorunlar son buluyor. Kısacası, Genç ve çekici kalabilmek için uzmanlar düzenli bir cinsel yaşamı öneriyor.
Tepkiler:

0 yorum: