Paylaşmak Güzeldir

2 Ekim 2010 Cumartesi

ŞEVKİ GÜNGÖR KÜRLERİ


Ege Lokmanı olarak bilinen Şevki Güngör, Öksürük, ödem ve şişkinlik, uykusuzluk, MS Hastalığı ve kilo problemi için faydalı şifalı bitki kürleri verdi.
ÖKSÜRÜK İÇİN ŞİFALI BİTKİLER: Günde 3 defa aç karnına çitlembik yağı içilir. Kişi 3 yaşından küçük ise, çay kaşığı, 3 yaşından büyük ise tatlı kaşığı, ölçü olarak kullanılır. 1 hafta içerisinde öksürük kesilir. Çitlenbik yağı, aynı zamanda, bronşit ve zatürre için de çok faydalıdır.
ÖDEM VE ŞİŞKİNLİK İÇİN ŞİFALI BİTKİLER: Civanperçemi çayı günde 2 defa içilir. Kantaron çayı, günde 2 defa içilir. bu bitkileri dönüşünlü kullanabilir veya sadece 1 tanesini tercih edebilirsiniz.
ŞEVİ GÜNGÖR ZAYIFLAMA : Funda bitkisi zayıflamak için, çok faydalıdır. Ama, burada önemli bir püf nokası bulunmaktadır. Funda yaprakları ile demlenen çay, zayıflamada, çok yarar sağlamaz. Zayıflamayı sağlayan, funda suyudur. Günde 3 kahve fincanı içilmelidir.
UYKUSUZLUK İÇİN ŞİFALI BİTKİLER: 1 bardak kaynar suya, karabaş otu, kantaron otu ve melisa bitkilerinin karışımından 1 tatlı kaşığı atılıp, 5 dak. demlendirilir. akşam yatmadan 1 saat önce içilir. Bu karışım aynı zamanda, unutkanlık için de çok faydalıdır.
Ayrıca, kantaron ekstratı hapı ve/veya ginkobilboa hapı da unutkanlık ve uykusuzluk için, son derece yararlıdır.
MS İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ : Adaçayı suyu, kekik suyu,karabaş suyu ve biberiye suyu aynı oranda karıştırılır. Günde 3 fincan içilir. Eğer, bu bitki suları ayrı ayrı içilecekse, 1/2 finca içilmelidir. Bu 4 bitki suyunun karışımı, sinir uclarındaki iltihaplanmayı giderir ve MS hastalığının iyileşmesinde fayda sağlar.

Tepkiler:

0 yorum: