Paylaşmak Güzeldir

9 Nisan 2012 Pazartesi

MEYVE SULARININ FAYDALARI

Meyve Sularının Faydaları
Meyve Suları,Meyve Sularının Yararları,Meyve Sularının Faydaları,Portakal Suyunun Faydaları, Kayısı Suyunun Faydaları,Üzüm Suyunun Faydaları, Şeftali Suyunun Faydaları,Nar Suyunun Faydaları,Vişne Suyunun Faydaları,Elma Suyunun Faydaları
Meyve suları, beslenmemizde önemli yer tttan içecek gruplarından. Tabiki, doğal ve katkısız olanlardan behsediyoruz. Evde taze sıkılmış ve hemen tüketilebilecek olanlardan. Meyve sularının içinde, bol bol vatiamin ve antioksidan bulunmakta. Bu sayede, bağışıklık sistemi kuvvetlendiği için, sağlıklı bir hayat yaşayabilmemiz mümkün hale gelmekte.
Elma Suyunun Faydaları : Elma, bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği olan B3 ve E vitamini ve potasyum içerir. Kan şekerini kontrol altında tutan elma suyu, baş ağrısına da iyi geliyor.
Portakal Suyunun Faydaları: Bir bardak portakal suyu günlük C vitamini ihtiyacını karşılıyor. Potasyum, folat, B1, B2, B6 vitaminleri ve çeşitli mineralleri içeren portakal suyunun, kanser hücrelerinin gelişimini önlediği ve kılcal damarları güçlendirdiği biliniyor.
Şeftali Suyunun Faydaları: Şeftali suyu A ve C vitaminin yanında güçlü bir antioksidan ve A vitamini aktivitesi gösteren beta karoten bakımından zengin bir içecektir. İçerdiği diyet lifleri ve antioksidan maddeler, kalp damar sağlığının korunmasında ve kanserden korunmada etkili.
Kayısı Suyunun Faydaları: Bir bardak kayısı suyu günlük A vitamini gereksiniminin 1/3’ünü karşılayacak değere sahip. Kayısıda bulunan diyet posası sadece kabızlık değil, irritabl kolon sendromu, apandisit, hemoroid, diş hastalıkları, şişmanlık, şeker hastalığı, kalp hastalıkları ve kolon kanseri gibi hastalıkların oluşum riskini azaltıyor, bağırsakların düzenli çalışmasını sağlıyor.
Üzüm Suyunun Faydaları: Üzüm suyu A, B ve C vitaminlerinden zengin olmasının yanı sıra bol miktarda potasyum ve demir içeriyor. Güçlü antioksidan özelliği sayesinde vücutta oluşan serbest radikallerle savaşarak, hücrelerdeki yıpranmışlığı azaltıyor ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlıyor.
Vişne Suyunun Faydaları: Ateşli hastalıklara karşı güçlü bir silah olan vişnede A vitamini ve potasyum bulunur. Kandaki asitleşmeyi de temizleyen vişne suyu mide ve karaciğerin düzenli olarak çalışmasını da sağlar.
Nar Suyunun Faydaları: Kolesterol ve şekeri dengeleyerek kalp sağlığını koruyan nar suyu kanser hücrelerinin gelişmesini de engelliyor. Ayrıca bağırsak parazitlerini de düşürmede etkilidir.
Meyve Suları,Meyve Sularının Yararları,Meyve Sularının Faydaları,Portakal Suyunun Faydaları, Kayısı Suyunun Faydaları,Üzüm Suyunun Faydaları, Şeftali Suyunun Faydaları,Nar Suyunun Faydaları,Vişne Suyunun Faydaları,Elma Suyunun Faydaları
Tepkiler:

0 yorum: