Paylaşmak Güzeldir

30 Mayıs 2013 Perşembe

SAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR ?

Saç Kepeklenmesi,Yağlı Saçlar, Kabaran Saçlar,Kabaran Saçlara Çözüm
Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?
Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?
Saç Dökülmesi,Saç Dökülmesine Çözüm,Bira Saça İyi Gelirmi, Saç Kepeklenmesi,Yağlı Saçlar, Kabaran Saçlar,Kabaran Saçlara Çözüm
Saçlar yapı olarak farklı olsalar da pek çok kişinin ortak saç bakımı problemi vardır. Saçlardaki kepelenmeden tutun da saç dökülmesine kadar pek çok ortak problem yaşayan okurlarımız için bazı öneriler hazırladık..

Saç Dökülmesi,Saç Dökülmesine Çözüm,Bira Saça İyi Gelirmi, Saç Kepeklenmesi,Yağlı Saçlar, Kabaran Saçlar,Kabaran Saçlara Çözüm
Saç Kepeklenmesi
Saç derisindeki keratenize olmuş ölü hücreler dönem dönem dökülür. İşte bizim "kepek" dediğimiz şey budur. Aşırı kuruluk, antibiyotik,  hormon kullanımı ve  dengesiz beslenme sonucunda oluşur.
Yağlı Saçlar
Saç folikülüne açılan yağ keseciklerinin mikroorganizmalara karşı koruyucu görevi vardır. Yağ kesecikleri  salgısını artırdığında cilt yüzeyinde çok daha kalın bir yağ tabakası oluşur. Bunun sonucunda ise baş derisinin gözeneklerini tıkar ve hücre ölümü artar. Aşırı yağlanma saç tellerini güçsüzleştirir, dökülmeyi hızlandırır.
Kabaran Saçlar,Kabaran Saçlara Çözüm
Kabarmada bir çok faktör devreye girer. Saç teli kalınlığı,  gürlüğü, derisinden çıkış şekli,  elektriklenme ve  yıkama suyunun sertliği gibi pek çok nedenden dolayı saçlar kabarır. Özellikle kuru ya da karma saçlarda uçlara doğru elektriklenme ve kabarma olur. Kabaran Saçlara Çözüm, kremli şampuan ya da saç kremi kullanmaktır.
Saç Dökülmesi
Sağlıklı bir saçta günde  20 – 30 tel dökülme doğal karşılanmalıdır. Bundan daha fazlası dökülürse mutlaka tedaviye başlamak gerekir.
Bira Saça İyi Gelirmi
*Bira, kıralan  ve kolay taranmayan saçlara çok fayda.  Saç diplerini yumuşatır  ve güçlendirir.. Saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonra,  durulama suyuna az miktarda  bira ilave edin.  Fakat bu işlemin ardından doğal yollarla kurutun saçlarınızı. Kurutma  makinesi kullanmayın.. Bu işlemi haftada iki kez yapabilirsiniz.
Saç Dökülmesi,Saç Dökülmesine Çözüm,Bira Saça İyi Gelirmi,Saç Kepeklenmesi,Yağlı Saçlar, Kabaran Saçlar,Kabaran Saçlara Çözüm
Tepkiler:

0 yorum: