Paylaşmak Güzeldir

9 Şubat 2014 Pazar

Limon Suyunun Faydaları ve Zararları

Limon suyu Zayıflatır mı,Limon Suyu İle Zayıflama
Limon suyunun Faydaları ve Zararları
Limon Suyunun Faydaları ve Zararları
Limon suyunun Faydaları,Limon Suyunun Yararları,Limon suyunun Zararları,Limon suyu Zayıflatır mı,Limon Suyu İle Zayıflama
Mutfaklarımızın baş tacı limon ,yiyecekleri lezzetlendirdiği gibi, sağlığımızı da korumaya birebir. Limon, içerdiği B grubu vitamin kompleksleri ve bol C vitamini sayesinde sağlığımız için sayısız faydası bulumakta. Tüm bu faydalarının yanı sıra, limon suyu zayıflatıcı özelliği ile de özellikle diyet yapan ve kilo vermek isteyenler için de son derece fayda sağlıyor. Size limon suyunun faydaları hakkında bir kaç blgi vermek istiyoruz. Bir de limon suyu ile zayıflama formülü..

Limon suyunun Faydaları,Limon Suyunun Yararları,Limon suyunun Zararları,Limon suyu Zayıflatır mı,Limon Suyu İle Zayıflama
* Sindirim sistemini olumlu etkiler.Mide yanması, şişkinlik,geğirme gibi hazımsızlık problemlerini hafifletir.
* Bağışıklık sistemini kuvvetlendirici özelliği vardır.
* Viral enfeksiyonları ve iltihapları azaltır.
* C vitamini, B kompleks vitaminleri, kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum ve lif açısından oldukça zengindir.
*Mükemmel bir potasyum kaynağıdır: Bilindiği gibi, potasyum açısından zengin olan limon kalp, beyin ve sinir fonksiyonlarının sağlığı için faydalıdır. 
* Nefesi tazeler ve ağızın asit dengesini sağladığından kötü ağız kokularının giderilmesini sağlar.
* Vücudu toksinlerden arındırır.
* Limon suyu, dıştan cilde uygulandığında cilt lekelerini ve kırışıklıkları azaltır. ayrıca yara izleri va yaşlılık lekeleri için de oldukça etkilidir.
* Enerji verir, endişe ve depresyonu azaltır. Limon kokusunun sinir sistemi üzerinde sakinleştirici etkisi vardır.
* Sabahları aç karnına içeceğiniz 1 bardak ılık limonlu su, kafein bağımlılığından kurtulmanıza yardımcı olur.
* Eklemlerde iltihaplanmaya sebep olan ürik asiti yok eder ve hastalıklara yol açan asitlilik derecesini azaltır.
* Boğaz ağrısın hafifletir.
Limon suyu Zayıflatır mı,Limon suyu İle Zayıflama
*Limon suyu kilo vermenize yardım eder. Limonun içerisinde bulunan pektin maddesi, açlıkla savaşmanıza fayda sağlar. Limon ayrıca, elma ve üzümden daha fazla potasyum içeriyor.  Sabah bir bardak ılık suyun içerisine yarım limon limon suyu sıkarak içtikten 15 ya da 30 dakika sonra kahvaltıya başlayın. Sabah aç karnına içtiğiniz limonlu ılık su, hem vücudunuzu ve iç organlarınız temizleyecek, hem de vücuttaki yağların yakılmasını sağlayacaktır.
Limon suyunun Zararları
Fazla İçilen limon suyu kanı inceltebilir. Çok fazla tüketilmesi diş etinde kanamalar ve ülser problemine sebep olabilir.Limon, doğrudan dişlerinizin mine tabakasına zarar verebileceği için bunu bir miktar sıcak, ılık ya da soğuk suyla seyreltmeniz gerekiyor.
Limon suyunun Faydaları,Limon Suyunun Yararları,Limon suyunun Zararları,Limon suyu Zayıflatır mı,Limon Suyu İle Zayıflama

Tepkiler:

0 yorum: