Paylaşmak Güzeldir

7 Mart 2014 Cuma

Kına Yakmanın Saça Faydaları

Saça Kına Yakmanın Zararları,Kınanın Saça Yararları ve Zararları
Saça Kına Yakmanın Faydaları
Kına Yakmanın Saça Faydaları
Saça Kına Yakmak,Kına Yakmanın Saça Yararları,Saça Kına Yakmak Faydalı mı,Saça Kına Yakmanın Zararları,Kınanın Saça Yararları ve Zararları
Saç bakımında, doğal yöntemlerden faydalanmak, her zaman çok daha iyi sonuçlar verir. Bu sebeple de pek çok kadın doğal saç bakımı yapmaktadır. Doğal saç bakımının yanısıra, yaptırmış olduğunuz kimyasal işlemler, saçların yıpranmasına ve zarar görmesine neden olur. Eğer siz de her sabah aynaya baktığınızda saçlarınızın içler acısı haline üzülüyorsanız, size son derece doğal ve faydalı bir öneride bulunmak istiyoruz. Saçlarınıza kına yakmayı deneyin.

Saça Kına Yakmak,Kına Yakmanın Saça Yararları,Saça Kına Yakmak Faydalı mı,Saça Kına Yakmanın Zararları,Kınanın Saça Yararları ve Zararları
Öncelikle sizlere saça kına yakmanın faydaları konusunda bilgiler verelim. Saça kına yakmak, saçların pırıl pırıl olmasına, yıpranmış saçların onarılmasına, yağlı ve mat görüntünün yok olmasına sebep olur.  Saça uygulanan kına,saçı temizlemekle kalmıyor, saça güç veriyor ve yağlanmasını önlüyor. Bu yüzden de, özellikle kırık ve yağlı saçlar için öneriliyor.
Kına saçları sağlığına kavuşturmanın yanı sıra, aynız amanda saçlara kızıl renkli ışıltılar verir.. Bununla birlikte kına siyahtan renksize uzanan, kumral, kestane, kızıl-kahve, kızıl, parlak sarı ya da doğal bakır gibi renkleri de içeren geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Renk seçiminizi yapmadan önce, sizin saçınıza en uygun olanın hangisi olduğunu doğru bir biçimde saptamalısınız. Saçınız beyaz veya sarıysa elde edeceğiniz renk dumanlı kızıl olur. Bu da yeterince göze hitap etmeyebilir, çünkü kına saça gerçekten renklendirmekten çok kızıl yansımalar verir. Öte yandan, sarışınlar altın sarısı ya da doğal bakır tonlarını tercih edebilir. Açık renkteki saçlara her renk yakışır. Kimyasal işlemlerden ötürü cansızlaşan saçlara dikkat: bu gibi durumlarda kına uygulamadan önce en az dört hafta beklenmesi tavsiye ediliyor.
Saça Kına Yakarkern Dikkat Edilmesi Gerekenler ;
*Kına lekesi asla çıkmaz! Saçınıza kına uygulamadan önce eski bir tişört, kullanmadığınız bir peçete ve plastik eldivenleri hazır edin. Banyodaki güzel havlularınızı da ortadan kaldırın.
*Toz halindeki kınayı spatula yardımıyla sıcak su ve bir kaşık zeytinyağı ile yumuşak kıvama gelinceye kadar karıştırın.
*Kınayı kuru saçınıza spatula ya da küçük bir fırça ile sürün. Gerekirse birinden yardım alın. En iyi yöntem saç diplerinden başlayarak kınayı şeritler halinde sürmektir. Dipler tamamiyle kaplandığında saç uçlarına kadar ilerlenebilir. Daha sonra, saç uçlarını başın tepesinde toplayarak saç derisine masaj yapın.
* Kınanın sıcaklığını korumak için başınızı streç filmle veya alüminyum folyoyla sarın. Küçük bir plastik poşet de işinizi görebilir. Yüzünüzü bütün kına kalıntılarından arındırarak temizleyin. Aksi halde yüzünüzde güzel kızıl lekeler oluşur! En az bir saat bekletin.
* Kına kalıntılarını sökmek için saçınızı ılık suyla durulayın. Ardından şampuanla yıkayın. Rengin sabitleşmesi ve saçın kolay taranması için saç kremi de kullanabilirsiniz.
Kınanın Saça Zararları
Kına normal şartlarda saça zarar vermez. Fakat kimyasal işlemlerden dolayı, yıranmış saçalara uygulama yapmak için 4-5 hafta beklemek gerekir.
Saça Kına Yakmak,Kına Yakmanın Saça Yararları,Saça Kına Yakmak Faydalı mı,Saça Kına Yakmanın Zararları,Kınanın Saça Yararları ve Zararları
Tepkiler:

5 yorum: