Paylaşmak Güzeldir

13 Mart 2014 Perşembe

Saç Bakımı Hakkında Bilgiler

Jöle Saçı Dökermi,Saç Kremi Kullanmalı mıyım,Saçı Ne Sıklıkla Kestirmeli
Saç Bakımı Hakkında Pratik Bilgiler
Saç Bakımı Hakkında Bilgiler
Saç Bakımı Hakkında Pratik Bilgiler,Soru Cevaplarla Saç Bakımı,Jöle Saçı Dökermi,Saç Kremi Kullanmalı mıyım,Saçı Ne Sıklıkla Kestirmeli
Saç bakımı yapmak önemlidir. Ama bazen bilerek ya da bilmeyerek saç bakımı konusunda hatalar yaparız. Bu hatalar sonucunda da saçlarımız yıpranır, dökülür ve matlaşır. Bu günkü makalemizde saç bakımı hakkında bilgiler vereceğiz.Soru Cevaplarla Saç Bakımı makalemize başlıyoruz..

Saç Bakımı Hakkında Pratik Bilgiler,Soru Cevaplarla Saç Bakımı,Jöle Saçı Dökermi,Saç Kremi Kullanmalı mıyım,Saçı Ne Sıklıkla Kestirmeli
Jöle sürmek saç dökülmesine yol açar mı?
Jöle saçın hava almasını engeller. Bu sebeple de jöle sürdüğünüz günü akşamı mutlaka saçınızı yıkamalısınız. Eğer yıkamaz iseniz, havasız kalan saçınız dökülmeye başlayabilir.
Saçı Ne Sıklıkla Kestirmeli ?
Saçların kırıklarını aldırmak saçların canlılığı ve sağlıklı olması açısından önemlidir. Saçlarınızı 2 ayda bir kuaföre giderek uçlarından aldırırsanız, saçlarınızın daha hızlı ve dengeli uzamasını sağlarsınız. 2 ay çok kısa bir süre olmadığı için, saçlarınızı uzatmanıza da mani olmaz. Yalnız bazı kuaförleri bu konuda uyarmak gerekebiliyor bir müşteri olarak. Bazı kuaförler saçlardaki kırıkları alma işlemini abartarak saçlarımızın kısalmasına neden olabiliyorlar. Eğer bir kuaföre ilk defa gittiyseniz, kuaförü bu konuda uyarmaktan çekinmeyin.
Mevsim geçişleri için ayrıca saç bakımı Yapılmalı mıdır ?
Saç sağlığımıza dikkat etmek istiyorsak bu konuyu da yabana atmamalıyız. Mevsim dönümlerine özel saç bakım ürünlerini incelemeli, bize uygun olanları doğru oranlarda kullanmalıyız.
Saç kremi kullanılmak gerekli midir ?
Saç kremi kullanabiliriz, ancak saç kremini saç ucuna uygulamak gerekir. Saç kremi saç köklerine kadar uygulanırsa, saçın dibini yumuşattığı için dökülmeye neden olabilir.
Saçları her gün yıkanmak faydalı mıdır yoksa zararlı mıdır ?
Saçlarınızı her gün yıkayabilirsiniz ama saçınıza günde 1 defadan falza şampuan uygulamamaya dikkat edin. Saç kendi yağında olmalıdır. Saça defalarca şampuan uygulanırsa, saçın yağ oranında istenmeyen değişiklikler olabilir.
Saç yıkamak için ılık su mu yoksa sıcak su mu kullanmak gerekir ?
Saçlarımızı ılık suyla yıkamalıyız. Ilık su saç derisi için de, saç için de sağlıklıdır. Ayrıca ılık su saçlara parlaklık kazandırır.Saçları ılık suyla yıkadıktan sonra, saçlara soğuk su uygulamak saçı canlandırmak için iyidir.
Beslenme ve saç sağlığı arasında ne gibi bir bağ vardır ?
Saç da vücudumuzun bir parçası olduğuna ve saç canlı saç köklerimizden çıktığına göre, aldığımızı besinlerin de saç sağlığında etkisi vardır. Yeterli protein içermeyen diyetlerden mutalaka kaçınmalıyız. Ağır diyetlerden sonra saç dökülmesi ortaya çıkabilir.
Kullanılan saç modelinin saça etkisi nedir ?
Saçlarımızı yormayacak ve yıpratmayacak saç modellerini tercih etmek gerekli. Saçı çok sıkmak, germek , topuz yapmak, örgü yapmak, at kuyruğu yapmak gibi işlemler saç köklerimizin zayıflamasına yol açar. Bu modelleri çok sık kullanmamaya özen göstermeliyiz.
Saç Bakımı Hakkında Pratik Bilgiler,Soru Cevaplarla Saç Bakımı,Jöle Saçı Dökermi,Saç Kremi Kullanmalı mıyım,Saçı Ne Sıklıkla Kestirmeli

Tepkiler:

0 yorum: