Paylaşmak Güzeldir

6 Mayıs 2014 Salı

Haftada 5 Kilo Diyeti

Zayıflamanın Kolay Yolu,Kolay Zayıflama Programı,Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler
1 Haftada 5 Kilo Diyeti
Haftada 5 Kilo Diyeti
Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet,1 Haftada 5 Kilo,Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet, Zayıflamanın Kolay Yolu,Kolay Zayıflama Programı,Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler
Şişmanlık adeta çağın vebası gibi.  Ve her geçen gün de artan bir hastalık. Şişmanlık sadece estetik görünüm açısından bir sorun değil, aynı zamanda pek çok hastalığında davetçisi. O sebeple zayıflamak dış görüntüden çok sağlık için olması gereken eylemlerin başında geliyor.Bu gün sizlere yaz mevsiminin başında bulunduğumuz şu günler de form kazanmanızı sağlayacak harika önerilerde bulunacağız. 1 Haftada 5 kilo verdiren diyet ile siz de formunuza ve sağlığınıza kavuşacaksınız. 

Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet,1 Haftada 5 Kilo,Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet, Zayıflamanın Kolay Yolu,Kolay Zayıflama Programı,Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler
İlk olarak yapmanız gereken iş, anlaşabileceğiniz iyi bir diyetisyenle görüşmek. Ardında da yapmanız gereken bazı uygulamar var..
İlk koşul bol su içmek ;
Başarılı bir diyetin ilk koşulu bol su içmek. içeceğiniz su miktarını da kilonuza göre ayarlamanız gerekli.. Bunun için, kilonuzu 30 ile çarpın, bu işlemi yaptıktan sonra çıkan sonuç ml cinsinden içeceğiniz su miktarıdır. Örneğin 74 kilo olan bir insanı düşünürsek içilmesi gereken su miktarı 2220 ml yani yaklaşık 2.2 litredir. Yapacağımız ilk iş bulduğumuz miktar kadar su içmek olmalıdır. Yeteri kadar su içmek vücudumuzu temizlemeye yarayacaktır. Temizlenen vücut ile birlikte metabolizma hızınızda artacaktır.  Bununla birlikte kilo vermek için yaptığımız her harekete vücudumuz daha doğru tepki verecektir.
Mutlaka Kahvaltı Yapın ;
Diyetimizin ikinci maddesi; "Müsli (lapa), yoğurt, yeşil elma, tarçın ile birlikte güzel bir kahvaltı yapın. 4-5 yemek kaşığı müsliyi, su bardağının 4’te 3’ü kadar yoğurtla karıştırdıktan sonra, üzerine yarım yeşil elmayı rendeleyip bir tatlı kaşığı tarçın serperek sağlıklı bir kahvaltı ile güne başlayın. Müsli doyuruculuğu, yoğurt kalsiyumu, tarçın kan şekeri düzenleyiciliği ile kilo vermenize yardımcı olacaktır.”
Sağlıklı Ara Öğünler Tüketin;
Üç ana öğününüzün aralarını sağlıklı atıştırmalıklar ile doldurmanız diyetimizin üçüncü koşulu. Kahvaltınızı yaptıktan sonra her iki saatte bir beslenmeye özen gösteriniz. Öğle yemeği ile akşam yemeğiniz arasında da bir veya iki kere bu atıştırmalıkların yarımına başvurunuz. Kan şekerinizin dengelenmesi, bir sonraki öğüne çok aç oturmamanız ve en önemlisi besinlerin termik etkisi ile metabolizma hızlanmasına yardımcı olacaktır."
Maydonoz ve Yeşil Çayı Eksik Etmeyin ;
Vücudunuzdaki bulunan ödemin atılabilmesi ve vücudunuzun rahatlayabilmesi için maydanoz bir numaralı ödem söktürücülerden biridir. Suyunu falan içmeniz gerekmez kendisini yemeniz daha faydalıdır. Maydanoza ek olarak yeşil çayda iyi bir ödem gidericidir. Bütün bunların yanı sıra yeşil çayın zayıflamanız üzerine etkileri olabileceği araştırılmaktadır. İçeriğindeki kateşin adı verilen güçlü antioksidanın zayıflamanıza yardımcı olabileceği düşünülmektedir.
Yürüyüş Olmazsa Olmazınız Haline Gelsin ;
Ara öğünlerinizden hemen sonra veya akşam yemeğinizden 45 dakika sonra en az 3 dakika  çıkıp etrafta spor ayakkabılarınızla birlikte bir tur atın.
İşte sizelere 5 adımda kolay kilo vermenin formülü. Bu arada sizlere çok önemli bir hatırlatmayı da yapalım. Bunları yaparken, tuzdan mümkün olduğunca uzak durmanız gerekli.. Bu uygulamaları sadece 1 hafta yaparak, nasıl kilo verdiğinizi görecek ve gözlerinize inanamayacaksınız..
Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet,1 Haftada 5 Kilo,Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet, Zayıflamanın Kolay Yolu,Kolay Zayıflama Programı,Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler
Tepkiler:

0 yorum: