Paylaşmak Güzeldir

4 Kasım 2014 Salı

Kapari Çayının Faydaları

Kapari Çayı Yapılışı,Kapari Çayının Tarifi,Kapari Çayının Yararları,Kapari Çayı Ne İşe Yarar
Kapari ve Kapari Çayının Faydaları
Kapari Çayının Faydaları
Kaparinin Faydaları,Gebere Otunun Faydaları,Kapari Çayı,Kapari Çayı Yapılışı,Kapari Çayının Tarifi,Kapari Çayının Yararları,Kapari Çayı Ne İşe Yarar
Bu makalemizde, sizler için pek çok derde deva olan kapari bitkisini ve kapari çayının faydalarını konusunu araştırdık. Yapılan bilimsel çalışmalarla, kaparinin pek çok hastalığa deva olduğu kanıtlanmış durumda. Aslında kapari bitkisi, Gebere otu olarak tanınmakta ülkemizde.Bundan bir kaç yıl öncesine kadar, pek de bilinen bir bitki değildi. ama yapılan çalışmaların basın ve internet yolu ile bizlere ulaşması sayesinde, ne kadar faydalı bir bitki olduğunu da herkes öğrenmiş oldu.

Kaparinin Faydaları,Gebere Otunun Faydaları,Kapari Çayı,Kapari Çayı Yapılışı,Kapari Çayının Tarifi,Kapari Çayının Yararları,Kapari Çayı Ne İşe YararKapari bitkisi bezelyeye benzer taneleri bulunan yeşil renkli bir bitki. Daha çok reçeli ve marmelatı ile biliniyor. Özellikle kan hastalıklarında ve kanser tedavisi konusunda önemli bir yardımcı olduğu bilinen gebere otunun faydaları bu kadarla sınırlı değil. MS hastalığı için de büyük umut olan kapari çay olarak da tüketilebiliyor. Bu gün sizlere kapari çayı nasıl yapılır ve kapari çayının faydaları nelerdir konularını anlatacağız.
Kapari Çayı Nasıl Yapılır ?
1 bardak suya 4-5 adet kapari tomurcuğu atıp kaynatın. Kısa süre demlendirin ve için. Demleme süresini çok uzun tutmayın.  Günde tüketilecek kapari tomurcuğu iktarı 1-2 kahve kaşığını geçmemelidir.
Burada hemen önemli bir uyarıyı da sizlere iletelim. Bitkisel ilaçları doru dozlarda ve doğru şekillerde kullanmıyorsanız şifa bulmak yerine farklı bir rahatsızlık yaşayabilirsiniz. O Sebeple lütfen dikkatli kullanın.
Gelelim Kapari Çayının Faydalarına ;
* MS hastalığının tedavisi için büyük umut olmuştur.
* Kanı Temizler,. Özellikle kandaki fazla lökositi (iltihabı-enfeksiyounu) temizler.
* Kötü kolesterol olrak bilinen LDL yi düşürür. Ayrıca diğer kolsterol fonskiyonlarının da iyileşmesine yardımcı olur.
* Vücuttaki tüm zararlı hücrelerin temizlenmesini sağlar.
* Gut hastalığına neden olan ürik asitin üretilmesini durdurur ver dışarı atılmasını sağlar.
* Kanserli hücrelerin kansere sebep olan tümörlerin gelişimini durdurur. Bu özelliği bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmıştır.
* Et yemeği pişirilerken, piyasada hazır olarak satılan kapari poşet çaylarından 1 poşet yemeğin içine atılırsa, ette bulunan zararlı maddelerin yok edilmesini sağlar. Bu özelliği de yine, bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır.
* Eğer hemoroid (Basur) hastalığınız var ise, aç karnına hergün 10 çay bardağı kapari çayı içerseniz şikayetlerimniz sona erer. Bu işlemi 3 ay boyunca düzenli olarak yapmanız gerekir.
Kapari Bitkisinin (Gebere Otunun) Faydaları 
* Kabızlığı Giderir.
* Cinsel Gücü artırır.
* İdrar söktrücü özelliği vardır.
* Balgam söktürücü özelliği vardır.
* Bağırsak parazitlerini ve solucanları düşürür.
* İyi bir ağrı kesicidir.
* Ormatizma hastalıklarında ve Felçte tedaviye yardımcıdır.
* İskorbit hastalığında faydalıdır.
* Kan hastalıklarında tedaviye yardımcı olur.
* Gut hastalığının tedavisinde fayda sağlar.
* Adet düzenleyicidir ve det sancılarını kesmeye yardımcıdır.
* Karaciğer fonksiyonlarını düzenler.
Kaparinin Faydaları,Gebere Otunun Faydaları,Kapari Çayı,Kapari Çayı Yapılışı,Kapari Çayının Tarifi,Kapari Çayının Yararları,Kapari Çayı Ne İşe Yarar

Tepkiler:

1 yorum: