Paylaşmak Güzeldir

30 Ekim 2015 Cuma

Yüzünüzü Bu Şekilde Yıkamayın !

Cilt bakımının birinci adımı, yüz yıkamaktır. Üstelik cilt bakımına erken yaşlardan itibaren değil, taaa, bebeklik dönemlerinden itibaren başlamak gerekir. Yüz yıkamak her ne kadar basit bir işlem gibi görünsede durum aslında o kadar basit değil. Yanlış yüz yıkama nedeni ile o kadar emek verdiğiniz ve bebek gibi baktığınız cildinizde sorunlar meydana gelir ve tüm cilt bakımınız da boşa gider. Yüz yıkamanın ilk amacı, cilt gözeneklerini tıkayan kirlerden cildi arındırmaktır. Yüz yıkama işlemi ile cildinizi kirlerden arındırdığınız gibi, cildinizi de ölü hücrelerin bir kısmından temizlemiş olursunuz. Bunun sonucu olarak, temiz bir ciltte kullandığınız tüm bakım ürünleri daha iyi nüfuz eder ve cildiniz olmasını istediğiniz gibi olur. 

Doğru Yüz Yıkama Cilt Bakımının En Önemli Adımıdır


Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cildin ilk adımı doğru yüz yıkamaktır. Peki doğru yüz yıkama nasıl yapılır ? Hemen bu sorunun cevabını verelim. Doğru yüz yıkama ılık su ile yapılır. Sıcak su ile yüzünüzü yıkarsanız cildiniz kurur. Soğuk su ile yıkama yaparsanız ciltteki kirler arınmaz ve gözenekler tıkalı kalır. Yüzünüzü yıkamadan önce ellerinizi sabunla yıkayın. Kullandığınız sabunun cilt tipinize uygun bir sabun olmasına dikkat edin. 

Doğru Yüz Yıkama Şekli Nedir ?


Öncelikle yüzünüzü ılık su ile ıslatın. Elinizde köpük yaptığınız sabunu cildinize güzelce yayın. Çok sert hareketlerle değil de yumuşak hareketlerle cildinize masaj yapın. Alın, dudak kenaları ve burun kenarlarını hassas bölgeler olduğunu unutmayın. Cildinize bir iki dakika dairesel hareketlerle masaj yaptıktan sonra bol ılık su ile durulayın. Temiz bir yüz havlusu ile yavaş bir şekilde cildinizi kurulayın. 

Yüz Yıkama Sırasında Yapılan Yanlışlar  • Çok sık yüz yıkamak sakıncalıdır.Cilt kendi yağını tolore etmeden yeniden yüzünüzü yıkamak cildin kurumasına neden olur. 
  • Sürekli klimalı ortamda da cildi kurutur. Bunun için, gün içinde bir kaç defa nemlendirici krem kullanmanız gerekir. 
  • Sabun seçimi konusunda hassas davranmak gerekir. Cildinize uygun bir sabun seçmeniz gerekir. Dinlenmiş ve klorsuz bir su da cilt için en güzel toniklerden bir tanesidir. 
  • Eğer nemlendirici olarak elinizin altında hiç bir şey yok ise, makyajınızla yatmayın sakın. Acı badem sütü cildinizi temizleyebilirsiniz. 
Tepkiler:

0 yorum: